|
چرا میزبان داده

دلیل های انتخاب سایت ساز میزبان داده!

اولین چالشی که بعد از تصمیم گیری برای راه‌اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی با آن روبرو می‌شوید؛ انتخاب یک روش و سرویس طراحی سایت است. با هر شخصی که صحبت می‌کنید، یک پیشنهاد به شما می‌دهد. در نهایت شما می‌مانید و یک سری پیشنهاد مختلف که شما را احتمالا گیج کرده است.

البته حق هم دارید، چون انتخاب یک سیستم طراحی سایت مناسب، تصمیم مهمی است و قرار است تا مدت‌ها با این سایت سر و کله بزنید. پس قبل از اینکه یک شرکت یا روش طراحی سایت را انتخاب کنید، حتماً مزایای آن را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که از هر نظر بهترین انتخاب را می‌کنید. آخر ما کم ندیدیم که آدم‌ها زمان و هزینۀ خود را صرف کار با یک شرکت طراحی سایت کنند و در نهایت چیزی جز پشیمانی عایدشان نشود. خود ما نیز مشتریان زیادی را می‌بینیم که به علت شکست سایت قبلی‌شان، اعتمادشان را به همۀ سرویس‌ها از دست داده‌اند.
شاید بین این پیشنهادات، کسی سایت‌ساز/ فروشگاه‌ساز میزبان داده را به شما پیشنهاد داده باشد. احتمالا کنجکاو می‌شوید، بیشتر دربارۀ آن بدانید تا دلیلی برای استفاده از آن پیدا کنید. ما از شما می‌خواهیم قبل از ساختن یک وب‌سایت با میزبان داده، حتماً نسبت به مزایا و ویژگی‌های آن آگاهی کسب کنید. پس ببینیم آیا این سایت‌ساز و فروشگاه‌ساز می‌تواند، همۀ نیازهای شما از یک سایت را برطرف کند؟
چرا میزبان داده

با استفاده از میزبان داده، چه چیزهایی به‌دست می‌آورید؟!

این شد که تصمیم گرفتیم از خودمان بپرسیم “اصلاً چرا کسی باید سایت ساز میزبان داده را انتخاب کند؟” و تلاش کردیم پاسخ مناسبی به این سوال بدهیم، تا در مقایسه و انتخاب به شما کمک کنیم. نتیجه 23 دلیل مختلف بود، که سایت ساز میزبان داده را تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی سایت می‌کند.
چرا میزبان داده

2. به هیچ‌گونه خدماتی خارج ازمیزبان داده نیاز ندارید!

میزبان داده تمام چیزهایی را که برای ساختن و مدیریت سایت نیاز است، به صورت یکجا و درون یک پکیج به شما ارائه می‌دهد. اصلی‌ترین این نیازها، سیستم مدیریت سایت، قالب، هاست و دامنه هستند.

ما یک محیط برای مدیریت وب‌سایت در اختیار شما می‌گذاریم، قالب‌های رایگان متنوعی به شما ارائه می‌دهیم، تا از بین آنها انتخاب کنید، هاست (فضای لازم برای بارگزاری فایل‌های وب سایت) شما را تامین می‌کنیم تا لازم نباشد هزینۀ سالیانه آن را جداگانه پرداخت کنید و البته، اجازه می‌دهیم دامنه اختصاصی خود را از طریق سیستم ما ثبت کنید. (در پلن‌های 1 ساله، این دامنه به عنوان یک هدیه به شما تقدیم می‌شود.)
چرا میزبان داده

3. کار کردن با سایت سازمیزبان داده واقعاً ساده است!

کار کردن با کامپیوتر یا گوشی موبایل چقدر ساده است؟ مدیریت سایت با میزبان داده هم دقیقاً به همین سادگی است. این یعنی شما نیاز به هیچ گونه دانش و تخصصی ندارید و همه چیز به ساده ترین شکل ممکن در اختیار شماست.
هنگامی که شما سایت خود را می‌سازید، کنار هر بخش یک گزینه ویرایش مشاهده می‌کنید که با کلیک روی آن، به راحتی می‌توانید متن‌ها و عکس‌های سایت خود را عوض کنید. اگر هم قصد داشته باشید یک صفحه جدید اضافه کنید، کافی است وارد بخش مدیریت صفحات شوید و دکمه صفحه جدید را فشار دهید. در حقیقت، همۀ امکانات به سادگی فشردن یک دکمه در اختیار شما خواهد بود.
چرا میزبان داده

4. تیم ما به صورت رایگان آموزش های لازم را به شما ارائه می‌دهد

همانطور که گفتیم، کار با پرتال واقعاً ساده است و اصلاً برای کسانی ساخته شده که تخصصی در زمینۀ کامپیوتر ندارند. با این حال، اگر به هر دلیلی طی کار با پرتال به مشکل برخوردید، تیم ما به صورت کاملاً رایگان، نکات لازم برای ساختن و مدیریت سایت را به شما آموزش می‌دهد و حتی جلسۀ حضوری آموزشی هم برگزار می‌شود.

5. تیم میزبان داده مسئولیت ساخت سایت شما را به عهده می‌گیرد

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، سایت ساز میزبان داده به شما اجازه می‌دهد که بدون نیاز به هیچ گونه تخصصی، خودتان یک سایت بسازید و آن را مدیریت کنید. اما اگر ترجیح می‌دهید ساخت سایت و نوشتن مطالب اصلی آن را خودتان انجام ندهید، می‌توانید در ازای پرداخت یک هزینه مناسب، تمام کارهای طراحی سایت را به ما بسپارید.

چرا میزبان داده

6. سایت ساز میزبان داده دارای یک هسته بسیار قدرتمند است

هسته قدرتمند یعنی چه و سود آن برای شما چیست؟ بگذارید با ذکر یک مثال موضوع را برایتان باز کنیم. تفاوت یک خانۀ کاه گلی با یک خانۀ بتنی را در نظر بگیرید. حالا فرض کنید که خانۀ اول اصلاً زیر ساخت مناسبی ندارد، اما خانه دوم دارای پایه‌های قوی است و مطمئناً دوام بیشتری دارد و حتی می‌توان یک طبقه دیگر هم بر روی آن ساخت.این موضوع دقیقاً در مورد سایت ساز میزبان داده هم صادق است. سایت سازمیزبان داده به دلیل هسته قدرتمند خود، همواره می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد، خودش را با تکنولوژی‌های روز وفق دهد و به راحتی امکانات جدیدی به آن اضافه شود.

7. سایت ساز میزبان داده امکانات بی‌نظیری در اختیار شما خواهد گذاشت

میزبان داده در عین سادگی، هر چیزی که برای سایت بخواهید را در اختیارتان می‌گذارد. درست است که در ابتدای کار، نیاز شما فقط طراحی یک سایت است. اما به تدریج که سایت شما رشد می‌کند و بزرگ می‌شود، نیازهای جدیدی هم برایتان به وجود خواهد آمد. و اینجاست که متوجه می‌شوید منظور من از کامل چیست. در سایت ساز میزبان داده به همه‌چیز فکر شده است.
تیم سازنده میزبان داده تجربه چندین ساله‌ای در زمینه طراحی سایت دارند و به همین دلیل، تمام نیازهای یک مدیر سایت را می‌شناسند و آنها را در سیستم خود لحاظ کرده‌اند.

8. با قالب‌های میزبان داده از همان ابتدای کار حرفه‌ای ظاهر خواهید شد

ظاهر سایت، مثل ویترین یک فروشگاه است. هرچه این ویترین جذاب‌تر و منظم‌تر باشد، عدۀ بیشتری ترغیب می‌شوند که داخل فروشگاه بیایند. تیم طراحی سایت ما به خوبی از این موضوع آگاه است و قالب های میزبان داده را با وسواس بسیار زیادی طراحی می‌کند.
ما هنگام طراحی قالب ها همیشه 2 سوال از خود می‌پرسیم:
1-آیا این قالب جذاب است؟
همین موضوع از نظر ما باعث کیفیت بالای قالب های پرتال شده است. در ضمن، این را هم فراموش نکنیم که هیچ هزینه‌ای بابت قالب‌ها از شما گرفته نمی‌شود و شما می‌توانید هر قالبی که دوست داشتید را کاملاً رایگان انتخاب کنید. در ضمن، هر زمان هم دوست داشتید می‌توانید این قالب را (باز هم رایگان) عوض کنید.
چرا میزبان داده

9. وب سایت شما در گوشی و تبلت هم درست نمایش داده می‌شود

همین موضوع از نظر ما باعث کیفیت بالای قالب های میزبان داده شده است. در ضمن، این را هم فراموش نکنیم که هیچ هزینه‌ای بابت قالب‌ها از شما گرفته نمی‌شود و شما می‌توانید هر قالبی که دوست داشتید را کاملاً رایگان انتخاب کنید. در ضمن، هر زمان هم دوست داشتید می‌توانید این قالب را (باز هم رایگان) عوض کنید.

10. وب سایت شما کم حجم خواهد بود و به سرعت بارگذاری می‌شود

بیایید یک موقعیت را با هم تصور کنیم: شما یک صفحه باز می‌کنید؛ اما هر چقدر منتظر می‌مانید، سایت برای شما نمایش داده نمی‌شود. صادقانه به من بگویید که در چنین شرایطی چه کار خواهید کرد؟ جواب در اکثر مواقع یک چیز است: این سایت را می‌بندید. البته شما تنها نیستید. شاید تعجب بکنید اگر به شما بگویم که طبق آمار، 40% آدم‌ها وقتی نمایش یک سایت بیشتر از چند ثانیه طول بکشد، آن را خواهند بست.

این موضوع وقتی جدی‌تر می‌شود که فقط در مورد ایران حرف بزنیم. سرعت اینترنت کشور ما چندان تعریفی ندارد. پس اگر قرار باشد سایت شما سریع نمایش داده شود، واقعاً باید سبک و خوب باشد. و بامیزبان داده چنین چیزی ممکن خواهد بود. وب سایت های طراحی شده با پرتال بسیار سبک هستند، بنابراین حتی اگر مخاطب شما یک اینترنت واقعاً کند هم داشته باشد، باز هم به مشکلی بر نخواهد خورد.

البته این فقط یک ادعا نیست و قابل اثبات است. وب‌سایت GTMetrix معتبرترین سرویس جهانی برای اندازه‌گیری سرعت بارگذاری یک وب‌سایت است. و هر کدام از سایت های ساخته شده با میزبان داده را توسط این سیستم آزمایش کنید، نتیجه همیشه یک چیز است: امتیازی بالاتر از 90!

چرا میزبان داده

11. وب سایت های ساخته شده توسط میزبان داده داینامیک هستند

می‌پرسید داینامیک (پویا) بودن یک وب سایت به چه معنی است؟ اگر بخواهم ساده توضیح بدهم، داینامیک بودن به معنی آن است که با تغییر یک بخش از وب‌سایت، سایر بخش های مرتبط با آن هم تغییر بکنند. برای مثال، وقتی که شما یک صفحه جدید به سایت اضافه کردید، این صفحه جدید در منوی تمام صفحات سایت ظاهر شود.

داینامیک بودن یک ویژگی بسیار مهم برای یک سایت خوب و قابل توسعه است. چرا؟ فرض کنیم که شما سایتی با 10 صفحه دارید. اگر سایت شما داینامیک نباشد، برای هر تغییری باید تک تک این صفحات را ویرایش دهید. اما در سایت های داینامیک، معمولاً می‌توانید تمام این صفحات را همزمان ویرایش کنید.

البته، داینامیک بودن سایت های میزبان داده، از نظر خود ما چندان مزیت بزرگی نیست و در واقع رعایت یک استاندارد جهانی است. اما هنوز هم کسانی هستند که به شما یک سایت استاتیک بدهند و بنابراین، تصمیم گرفتیم این ویژگی میزبان داده را به عنوان یک مزیت نسبت به این سیستم ها معرفی کنیم.

12. وب سایت شما آمادگی بالا آمدن در گوگل را دارد

سوال و دغدغه بسیاری از مشتریان ما  از سیات ساز میزبان داده این است که سایت یا فروشگاه ما از چه زمانی در رتبۀ بالای گوگل قرار می‌گیرد؟! احتمالاً دغدغۀ خودتان هم است. اگر هم الان اینطور نباشد، به شما اطمینان می‌دهم که به زودی این موضوع به یک دغدغه جدی برای شما تبدیل می‌شود. کسب رتبه گوگل قبل از هر چیز، نیازمند داشتن یک وب سایت مناسب است. یک وب سایت که استانداردهای گوگل (و سایر موتورهای جستجو) را رعایت کرده باشد. مثلاً چه چیزهایی؟ سرعت بالا، کدنویسی تمیز، ریسپانسیو بودن، ساختار مناسب و … استانداردهایی که تمام آنها در سایت های ساخته شده با میزبان داده وجود دارد. البته مساله همین جا تمام نمی‌شود. علاوه بر رعایت استانداردها، شما نیاز به ابزارهایی برای جذب کاربران از طریق گوگل دارید. ابزارهایی که در میزبان داده به تمام آنها هم دسترسی خواهید داشت.

در واقع، اگر بخواهم ساده بگویم، تمام آنچه برای رسیدن به جایگاه های بالا در گوگل (به اصطلاح سئو) نیاز دارید، در میزبان داده لحاظ شده است.

13. امکانات کامل برای بازاریابی محتوایی در اختیار شماست!

نوشتن مطلب و به روز رسانی وب سایت، دو فایدۀ اساسی برای شما دارد:

  1. اگر شما مطالب آموزشی، کاربردی (و حتی سرگرم کننده) در حیطه کاری خود منتشر کنید، مخاطبان شما را به عنوان یک متخصص می‌شناسند و راحت تر به شما اعتماد می‌کنند.

نوشتن مطالب جدید و به روز رسانی سایت باعث می‌شود که گوگل بیشتر سایت شما را دوست داشته باشد و کاربران بیشتری را به آن هدایت کند.

پس مطلب نوشتن (یا به اصطلاح تولید محتوا) برای رشد سایت شما اهمیّتی حیاتی دارد. تا آن حد که اصلاً یک روش بازاریابی محسوب می‌شود.

اما چگونه باید در یک وب سایت مطلب نوشت؟ تنها چیزی که برای اینکار لازم است، پشتیبانی وب سایت شما از قابلیت وبلاگ نویسی است. چیزی که در میزبان داده کاملاً در نظر گرفته شده است. بله! شما با میزبان داده به تمام امکانات لازم برای تولید محتوای قدرتمند دسترسی خواهید داشت.

14.از طریق میزبان داده به راحتی برای خودتان ایمیل های اختصاصی بسازید

فرض کنیم که شما یک سایت با آدرس www.novin.com درست کردید. حالا خوب نیست اگر بتوانید یک ایمیل هم با آدرس همین سایت برای خود بسازید؟ یعنی یک ایمیل مثل Hashemi@novin.com.

داشتن چنین ایمیلی می‌تواند یک وجهۀ رسمی و حرفه‌ای به کار شما بدهد و تاثیر مثبتی روی مخاطبان شما بگذارد. البته، ساختن چنین ایمیلی بدون میزبان داده غیر ممکن نیست. فقط مراحل سختی را باید برای ساختن آن طی کنید. در حالی که با میزبان داده، شما به راحتی و ظرف چند دقیقه می‌توانید ایمیل‌های مختلفی را با آدرس دامنۀ خود ایجاد کنید.

15.می‌توانید به افراد دیگری هم برای مدیریت سایت دسترسی بدهید

هنگامی که با میزبان داده یک سایت ایجاد کنید، شما مدیر اصلی سایت خواهید بود. اما اگر می‌خواهید افراد دیگری هم روی این سایت کار کنند، یا اصلاً مدیریت سایت را به شخص دیگری بسپارید، این کار به راحتی ممکن خواهد بود. حتی می‌توانید مشخص کنید که هر یک از این افراد، تا چه حد به بخش های مدیریتی سایت دسترسی خواهند داشت.

16.توسط پیامک و ایمیل از آخرین تغییرات سایت مطلع می‌شوید

شما وقت ندارید که هر دقیقه به سایت خود سر بزنید. پس اگر اتفاق مهمی افتاد، چطور باید در جریان آن قرار بگیرید؟ میزبان داده یک فکر خوب برای این موضوع کرده است. هر اتفاق مهمی که در سایت شما بیفتد (مثلاً زمانی که یک فرم توسط مشتری‌ها تکمیل شود یا یک سفارش جدید در فروشگاه شما ثبت شود)، با سایت ساز میزبان داده یک ایمیل و همینطور یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

17.شما به آمار دقیق وب سایت خود دسترسی خواهید داشت

همه چیز که فقط ساخت سایت نیست. پس از ساخت سایت، شما نیاز دارید به آمار وب سایت خود دسترسی داشته باشید تا وضعیت آن را تحلیل کنید و بتوانید آن را روز به روز بهتر کنید. در پرتال شما به این آمار هم با جزئیات بسیار بالا دسترسی خواهید داشت.
شما دقیقاً می‌دانید که روزانه چند نفر از سایت شما بازدید می‌کنند، چگونه سایت شما را پیدا کرده‌اند، از کدام شهر یا کشور هستند، با کامپیوتر به اینترنت وصل شده‌اند یا گوشی و …

18.با سایت‌ ساز میزبان داده، سایت‌ غیر فارسی هم می‌توانید بسازید

سایت ساز میزبان داده یک سرویس فارسی زبان است. با این وجود، برای کاربرانی که به سایت دو زبانه (یا چند زبانه) نیاز دارند، امکان ساخت سایت به تمام زبان‌های زنده دنیا فراهم است. اتفاقا تعدادی از این مشتریان را در لیست خود داریم.

19.امکانات وب سایت خود را می‌توانید گسترش دهید

در سایت ساز میزبان داده، هر زمان بخواهید می‌توانید امکانات بیشتری را به سایت خود اضافه کنید. برای مثال، ممکن است زمانی برسد که شما بخواهید در فروشگاه اینترنتی خود، وضعیت یک سفارش را از طریق ایمیل یا پیامک به مشتریان اطلاع بدهید. برای این منظور، کافی است قابلیت ارسال پیامک یا ایمیل را (که استفاده از آنها رایگان است) به سایت خود اضافه کنید. اما اگر امکان مد نظر شما در حال حاضر قابل افزوده شدن به سایت نبود چه؟ ساده است… میزبان داده به نحوی طراحی شده است که هر امکان جدیدی که بخواهید بتوان به آن اضافه کرد. فقط کمی زمان لازم است

20.سایت شما همیشه و بدون اختلال فعال است

اگر از ابتدای این مقاله با ما همراه بوده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که برای ساختن سایت با میزبان داده، نیازی به هاست (فضا برای ذخیره سازی فایل‌های وب سایت) نخواهید داشت ومیزبان داده این هاست را برای شما تامین می‌کند. اکنون باید به شما اطلاع بدهیم که این فضا بر روی یک سرور اختصاصی در یکی از معتبرترین شرکت‌های دنیا به شما ارائه می‌شود. اما این چه سودی برای شما دارد؟ ساده است: این یعنی سایت شما همواره و بدون هیچ مشکلی فعال خواهد بود. (اگر یک درصد هم مشکلی به وجود بیاید، تیم ما به سرعت موضوع را پیگیری می‌کند.)

21.آموزش های رایگان سئو

بعد از راه اندازی سایت قطعا مهم ترین دغدغه شما این خواهد بود که حالا چطور میتوانم از سایتم بهره وری بیشتری داشته باشم و آمار بازدید کنندگان سایتم را بالا ببرم؟!

ما حتی به قدم های بعد از راه اندازی سایتتان هم فکر کرده ایم به همین خاطر یک سری آموزشهای کاربردی قرار اده ایم تا راهنمای شما برای ادامه مسیر باشند، کافیست چند ساعت زمان بگذارید تا با مفاهیم سئو آشنا شوید و خودتان بدون هزینه اضافی و وابستگی به کسی بتوانید وضعیت سایتتان در موتورهای جستجو را بهبود ببخشید.

22.به گوگل انالیتیکس و گوگل وب مستر ... هم میتوانید متصل شوید

خوبی داشتن سایت این است که یک راه ارتباطی خوب با مشتریان شماست که میتوانید از مشتری‌ها آمار گرفته و اطلاعات آن‌ها را تحلیل کنید تا بفهمید که…

  •  در هر صفحه سایت شما رفتار کاربران چگونه بوده است؟
  •  مشتری از کجا وارد سایت شما شده است؟
  •  کدام سایت ورودی بیشتری داشته است؟
  •  کدام صفحه برای مشتری جذاب تر است و ….

می‌توانید سایتتان را به گوگل وب مستر و گوگل آنالیتیکس وصل کنید و آمار تمام بخش های سایت خود را داشته باشید و استراتژی های بعدی کارتان را دقیقا طبق سلیقه و نظرات مشتریانتان بچینید چون با  مخاطبتان بیشتر آشنا شدید و همین موجب رشدتان خواهد شد.

23.قابلیت چند زبانه شدن

اگر تمایل دارید که سایت شما چندزبانه باشد این امکان در میزبان داده برایتان مهیاست که به هر زبانی که میخواهید سایت خود را راه اندازی کنید و در این بخش هم آزادی عمل دارید.
با تمام این اوصاف قطعا نیاز دارید تا تمام این موارد را خودتان بررسی کنید تا به جمع بندی برسید که آیا میزبان داده برای شما مناسب است یا نه؟! برای اینکه با میزبان دادهبیشتر آشنا بشوید و کار با پنل مدیریت را ببینید به شما ۱۴ روز زمان داده ایم تا سایت خود را بسازید و بعد از تجربه میزبان داده به تهیه تعرفه مدنظر خود بپردازید. در صورتی که بعد از ۱۴ روز همچنان مشغول طراحی سایت خودتان باشید به صورت خودکار ۱۴روز دیگر هم تمدید میشود.