سایر موضوعاتسیستم مدیریت محتواوردپرس

تعداد مناسب افزونه – چه تعداد افزونه داشته باشیم بهتر است…

امروز همراهتون هستیم با یک مقاله در رابطه با اینکه چه تعداد افزونه برای هر سایت وردپرسی مناسب هست و اینکه چه راهکار هایی رو پیش رو خواهیم داشت..

تعداد مناسب افزونه – چه تعداد افزونه داشته باشیم بهتر است…. سلام 🙂 امروز همراهتون هستیم با یک مقاله در رابطه با اینکه چه تعداد افزونه برای هر سایت وردپرسی مناسب هست و اینکه چه راهکار هایی رو پیش رو خواهیم داشت..

خواننده های مطالب بلاگ ما اغلب از ما می پرسند که چند افزونه وردپرس را باید در سایت خود نصب کنند؟ از اونجا که افزونه ها بسیار اند همه می‌خواهند بدانند چند افزونه متناسب با سایت وردپرسی است؟ از آنجا که در مورد پلاگین های وردپرس ، و اینکه چگونه می توانند سرعت ، عملکرد و امنیت وب سایت را تحت تأثیر قرار دهند ، تصورات غلط زیادی وجود دارد ، ما می خواهیم این موضوع را به طور جزئی برای کاربران غیر فنی خود توضیح دهیم. در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چند افزونه وردپرس باید در سایت شما نصب شود. ما همچنین درمورد اینکه پلاگین ها چگونه می توانند بر روی وب سایت شما تأثیر بگذارند صحبت خواهیم کرد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم یاد بگیرید چگونه وب سایت خود را با ترکیبی کامل از افزونه های وردپرس راه اندازی کنید.

درباره پلاگین های وردپرس و نحوه عملکرد آنها

قبل از اینکه عمق بیشتری پیدا کنیم ، بیایید کمی در مورد افزونه های وردپرس و نحوه کار آنها صحبت کنیم.

افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت شما هستند. آنها به شما کمک می کنند ویژگی های جدید و عملکرد وب سایت مانند ایجاد فروشگاه آنلاین ، افزودن فرم های تماس و موارد دیگر را اضافه کنید.

مانند خود وردپرس ، افزونه ها نیز به زبان برنامه نویسی PHP نوشته می شوند. کد PHP بر روی سرور میزبان وب سایت شما اجرا می شود و از منابع آن استفاده می کند.

به همین دلیل است که شما باید یک شرکت میزبان وردپرس خوب انتخاب کنید که به شما ابزارهای ساده ای برای مدیریت این منابع و اجرای کارآمد وب سایت خود دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به راهنمای دقیق ما در مورد نحوه کار افزونه های وردپرس مراجعه کنید . اگر می خواهید حتی عمیق تر شوید ، نگاهی به نحوه کارکرد واقعی وردپرس در پشت صحنه بیندازید (اینفوگرافیک).

از زمان وردپرس 1.2 (زمانی که پشتیبانی از افزونه های وردپرس به آن اضافه شد) ، افزونه ها برای کاربران یک برکت محسوب می شوند. وردپرس بدون پلاگین مانند فروشگاه اسباب بازی است که هیچ اسباب بازی ندارد. هیچ هیچ تفریحی نیست

چرا افزونه ها برای وب سایت های وردپرس ضروری هستند

حتی اگر هسته وردپرس یک چارچوب انتشار قوی ارائه دهد ، این پلاگین ها هستند که مسئولیت ساخت وردپرس به محبوب ترین وب سایت ساز در جهان را دارند.

تعداد کل افزونه های موجود در وردپرس طی سالهای گذشته افزایش یافته است. در زمان نوشتن این مقاله ، بیش از 54000 افزونه وردپرس رایگان در فهرست رسمی افزونه ها وجود دارد.

به غیر از این افزونه های رایگان ، هزاران افزونه وردپرس ممتاز نیز توسط شرکت ها و توسعه دهندگان شخص ثالث فروخته می شود.

افزونه ها می توانند به شما در بهبود سئو ، افزایش امنیت ، مدیریت کاربران و موارد دیگر کمک کنند. بدون استفاده از افزونه های وردپرس در وب سایت خود ، توسعه تجارت خود بسیار دشوار است.

چگونه پلاگین های وردپرس اعتبار بدی کسب کردند

هدف از افزونه ها گسترش وردپرس برای انجام تقریباً هر کاری است که تصور کنید. با این حال ، اکنون بسیاری از کاربران مبتدی احساس ترس یا خویشتنداری نسبت به پلاگین ها را داریم.

مردم نگران عملکرد ، امنیت ، قابلیت اطمینان و غیره هستند. این امر عمدتا به این دلیل است که طراحان ، توسعه دهندگان و تکنسین های پشتیبانی میزبانی وب هنگام عیب یابی در وب سایت های مشتری واقعاً ناامید می شوند.

آنها با ناراحتی اظهارنظرهایی مانند ” پلاگین های کمتری ” یا ” این پلاگین ها هستند که سرعت سایت شما را کم می کنند ” می کنند.

این اظهارات در تمام شبکه های اجتماعی ، دیدارهای حضوری و کنفرانس ها طنین انداز شده است. بزرگترین مسئله در مورد این اظهارات ابهام آنها است.

چه چیزی کمتر است؟ چند افزونه وردپرس زیاد است؟

ما اعتقاد داریم که مشکل تعداد افزونه ها نیست ، بلکه کیفیت آن است.

شما می توانید ده ها افزونه وردپرس خوب و بدون هیچ مشکلی در وب سایت خود اجرا کنید ، اما افزودن یک پلاگین با کد ضعیف می تواند سرعت وب سایت شما را کم کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد و شما درخواست کمک برای عیب یابی می کنید ، تکنسین پشتیبانی شرکت میزبان شما یا توسعه دهنده دیگری مقدار افزونه ها را مقصر می داند.

این منطقی است زیرا عیب یابی یک وب سایت با 5 افزونه بسیار ساده تر از عیب یابی یک وب سایت با 30 پلاگین است. تعداد افزونه ها کار آنها را سخت تر می کند.

بسیار مهم است که هرگونه توصیه های ناشی از ناامیدی را با کمی احتیاط انجام دهید.

باید با ادب از آنها بخواهید که مشخص کنند کدام پلاگین خاص باعث بروز این مسئله شده است زیرا صرفاً سرزنش مقدار آن نتیجه تنبلی است.

برای بیان این نکته ، وب سایت WPBeginner ما در حال حاضر 62 افزونه فعال دارد و بارگیری آن بسیار سریع است.

اگر بخواهیم یک پلاگین بد اضافه کنیم که سرعت وب سایت را کاهش می دهد ، پس فقط باید آن یک پلاگین بد را غیرفعال کنیم (نه همه 62).

با این اوصاف ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه پلاگین ها می توانند جنبه های مختلف وب سایت شما را تحت تأثیر قرار دهند.

افزونه های وردپرس چگونه بر سرعت و عملکرد وب سایت تأثیر می گذارند

افزونه های وردپرس انواع مختلفی دارند و هرکدام متفاوت بر عملکرد وب سایت شما تأثیر می گذارند.

پلاگین هایی وجود دارند که عمدتا در قسمت جلویی آن تأثیر می گذارند. به عنوان مثال ، افزونه های صفحه ساز ، فرم های تماس ، گالری ها ، اسلایدرها و غیره

سپس افزونه هایی وجود دارد که عمدتا برای انجام وظایف در قسمت back-end یا admin ساخته می شوند. به عنوان مثال ، افزونه های پشتیبان گیری وردپرس ، پلاگین های سرمقاله ، فرآیندهای مختلف پس زمینه و …

همچنین پلاگین هایی وجود دارند که در همه جا اجرا می شوند از جمله منطقه مدیریت و جلوی سیستم. به عنوان مثال ، پلاگین های SEO ، پلاگین های فایروال وردپرس و موارد دیگر.

تأثیر یک افزونه وردپرس بر سرعت و عملکرد وب سایت به محل بارگیری آن افزونه بستگی دارد.

به عنوان مثال ، افزونه هایی که فقط زمانی بارگیری می شوند که شما کارهای خاصی را در قسمت مدیریت وردپرس انجام می دهید ، بر عملکرد وب سایت شما تأثیر نمی گذارد.

از طرف دیگر ، پلاگین هایی که در قسمت جلویی بارگیری می شوند احتمالاً اثر عملکرد بیشتری دارند.

همچنین افزونه هایی که فرایندهای معمول پس زمینه مانند بررسی لینک شکسته ، نظارت بر 404 و غیره را انجام می دهند نیز می توانند عملکرد کلی وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

افزونه ها می توانند با عملکرد زیر بر عملکرد سایت شما تأثیر بگذارند:

  • ایجاد درخواستهای اضافی HTTP – برخی از افزونه ها (عمدتا آنهایی که در قسمت جلوی آن قرار دارند) ممکن است برای عملکرد صحیح به یک سبک یا اسکریپت سفارشی نیاز داشته باشند. به همین دلیل ، آنها ممکن است پرونده های اضافی JS و / یا CSS را اضافه کنند. بارگذاری این پرونده ها نیاز به ایجاد درخواستهای اضافی HTTP دارد که زمان بارگذاری صفحه شما را کند می کند.
  • س DBالات اضافی DB – برخی از پلاگین ها ممکن است س databaseالات پایگاه داده شما را افزایش دهند. به عنوان مثال ، افزونه هایی برای نمایش پست های محبوب ، پست های مرتبط یا هر چیز دیگری که عناصر پایگاه داده را بکشد و آن را در قسمت جلویی نمایش دهد.
  • فرآیندهای پس زمینه و نوشتن پایگاه داده – برخی از افزونه ها می توانند منابع سرور زیادی را هنگام اجرای فرایندهای پس زمینه مانند بررسی لینکهای خراب ، نظارت و ضبط تجزیه و تحلیل مانند نمایش پست و غیره ، جذب کنند.

اکثر افزونه های خوب وردپرس فقط در صورت لزوم پرونده های اضافی را بارگیری می کنند و تماس های پایگاه داده را به حداقل می رسانند. با این حال ، گاهی اوقات فقط اجتناب ناپذیر است.

خوشبختانه برای اکثر موارد بهینه سازی در دسترس است. بیایید نگاهی بیندازیم به یک راه حل کوتاه مدت و بلند مدت برای این مسائل.

قبل از انجام این کار ، ابتدا مطمئن شوید که حافظه پنهان را در سایت وردپرس خود فعال کرده اید . بدون ذخیره سازی ، وب سایت شما همیشه کند است.

حال ، اجازه دهید به سراغ بهینه سازی های دیگر برویم.

رفع مشکل درخواستهای اضافی HTTP

پلاگین ها باید درخواست های اضافی HTTP (به عنوان مثال پرونده JS و CSS) را اضافه کنند تا از جعبه خارج شوند. به عنوان مثال ، وقتی یک پلاگین فرم تماس را نصب می کنید ، می خواهید که آن نیز کار کند و ظاهر خوبی داشته باشد.

مردم در حالی که برخی از درخواستهای HTTP را نادیده می گیرند ، از درخواستهای اضافی HTTP شکایت می کنند. در اینجا شکل غیر مدل شده به نظر می رسد.

اکثر کاربران آن را دوست ندارند ، حتی برخی فکر می کنند خراب است. خوب ، این دقیقاً همان اتفاقی خواهد افتاد که در فرم تماس درخواستهای اضافی HTTP برای بارگذاری پرونده های CSS و JS اضافه نشود.

به طور خلاصه ، سبک ها و اسکریپت های اضافی برای عملکرد صحیح پلاگین مورد نیاز است.

سه روش برای بهینه سازی مسئله درخواستهای اضافی HTTP وجود دارد. همه آنها به دانش کد نویسی و دانش وردپرس نیاز دارند ، اما روش اراده قطعاً آسان تر از بقیه است.

روش اول ثبت نام سبک ها و اسکریپت های اضافی است که توسط این پلاگین بارگیری می شوند. پس از آن می توانید سبک های پلاگین را در پرونده style.css قالب خود ترکیب کرده و اسکریپت های پلاگین را در پرونده اصلی JavaScript تم خود ترکیب کنید.

روش دوم بارگذاری مشروط سبکها / اسکریپتهای پلاگین در صفحات مورد نیاز است.

ما قبلاً هر دو روش را در مقاله خود در مورد غیرفعال کردن اسکریپت ها و صفحه سبک های اضافی که افزونه های وردپرس اضافه می کنند توضیح داده ایم .

در مورد افرادی که اهل کد نویسی نیستند ، می توانید از یک پلاگین caching premium مانند WP Rocket استفاده کنید که به شما امکان می دهد فایلها را با یک کلیک کوچک و ترکیب کنید. این در بیشتر موارد کارساز است ، اما در بعضی موارد می تواند با افزونه های خاص درگیری ایجاد کند.

با این اوصاف ، شما باید درک کنید که چند درخواست اضافی HTTP آنقدر که فکر می کنید قابل توجه نیستند. ما در اینجا در مورد میلی ثانیه صحبت می کنیم. با این وجود اگر افزونه های زیادی دارید که درخواست های اضافی HTTP را اضافه می کنند ، این بهینه سازی به شما امکان می دهد چند ثانیه از زمان بارگیری خود را اصلاح کنید.

بسیاری از صاحبان مشاغل غیرتکنیک به سرعت یک توسعه دهنده وردپرس را از Codeable استخدام می کنند تا وب سایت خود را تسریع کنند (که این یک سرمایه گذاری ارزشمند است).

اکنون که درخواست های HTTP را پوشش دادیم ، بیایید نگاهی به پرس و جوهای اضافی DB بیاندازیم.

تعداد مناسب افزونه – چه تعداد افزونه داشته باشیم بهتر است…

رفع سوالات اضافی بانک اطلاعاتی و فرایندهای پس زمینه

برخی از افزونه ها ممکن است بار سرور پایگاه داده شما را افزایش دهند. وردپرس خود به خوبی در ذخیره کردن درخواست ها کار می کند و اکثر افزونه های کدگذاری شده مشکل خاصی ایجاد نمی کنند.

با این حال ، اگر وب سایت پر بازدید دارید ، استفاده از افزونه های مبتنی بر پایگاه داده می تواند به یک مسئله تبدیل شود ، خصوصاً اگر منابع سرور مناسبی نداشته باشید.

به عنوان مثال اگر یک وب سایت عضویت یا یک فروشگاه آنلاین با WooCommerce دارید ، در حال ارائه درخواستهای لغو نشده زیادی هستید. در این سناریو تنها گزینه واقعی استفاده از یک راه حل میزبانی شده وردپرس یا حتی یک راه حل تخصصی میزبانی ووکامرس است.

اکنون برخی از افزونه ها وجود دارد که به شدت منابع بالایی دارند و شما باید به هر قیمتی از آنها خودداری کنید.

به عنوان مثال ، افزونه هایی وجود دارند که قابلیت های مختلف تجزیه و تحلیل را در وردپرس اضافه می کنند مانند برخی از افزونه های انتخاب ایمیل ، افزونه آمار وب سایت ، افزونه ردیابی بازدیدها ، و غیره سایت اینترنتی.

با افزونه هایی مانند Google Analytics برای وردپرس توسط MonsterInsights یا Jetpack Stats می توانید تجزیه و تحلیل را به صورت مقیاس پذیرتر دنبال کنید .

شما می توانید فرم های انتخاب ایمیل را با ردیابی مقیاس پذیرتر با پلاگین هایی مانند OptinMonster یا با استفاده از فرم های ثبت نام از خدمات ایمیل مارکتینگ مورد علاقه خود اضافه کنید .

همچنین افزونه هایی وجود دارد که خطاهای 404 را رصد می کند و پیوندهای خراب را ردیابی می کند که می تواند بار سنگینی ایجاد کند و منابع سرور را تحت فشار قرار دهد. به جای استفاده از این پلاگین، شما باید یک شخص ثالث خدمات ابر مانند استفاده Ahrefs یا SEMRush که به طور خودکار ردیابی لینک های شکسته و ارائه بسیاری از دیگر بینش SEO مفید نیز هست.

اگر یک راه حل حق بیمه نمی خواهید ، می توانید از ابزاری رایگان مانند Broken Link Check استفاده کنید که به شما امکان می دهد 300 صفحه را هر بار از لینک های خراب بررسی کنید.

وردپرس چگونه امنیت را تحت تأثیر قرار می دهد

تعداد مناسب افزونه – چه تعداد افزونه داشته باشیم بهتر است…

امنیت یکی دیگر از نگرانی های مهم هنگام نصب افزونه های وردپرس است. بسیاری از کاربران نگرانند که داشتن افزونه های بیشتر باعث آسیب پذیری سایت آنها می شود.

درست است که یک افزونه وردپرس با کد نادرست می تواند توسط هکرها مورد سو استفاده قرار گرفته و سایت شما را آسیب پذیر کند. با این حال ، تقریباً در مورد هر نرم افزاری که وجود دارد نیز صدق می کند.

نظارت ها قطعاً اتفاق می افتد. با این حال ، بهترین قسمت در مورد منبع باز این است که بسیاری از افراد از این نرم افزار استفاده می کنند ، این باعث می شود آسیب پذیری سریعتر کشف و برطرف شود.

با استفاده از یک افزونه امنیتی وردپرس مانند Sucuri می توانید وب سایت خود را ایمن نگه دارید . آنها هزاران وب سایت را اسکن می کنند و به شما کمک می کنند بیشتر مشکلات امنیتی را با یک پلاگین آسیب پذیر دریافت کنید.

همچنین می توانید با بهبود امنیت کلی وردپرس از وب سایت خود محافظت کنید . به شما این امکان را می دهد تا قبل از هرگونه آسیب پذیری توسط هکرها ، لایه های امنیتی اضافه کنید.

پلاگین ها و قابلیت اطمینان وردپرس

برخی از افراد نگران قابلیت اطمینان یک پلاگین هستند. اگر پلاگین متوقف شود چه می شود؟ اگر به روزرسانی ها کند باشد چه می کنید؟

قسمت زیبا در مورد اکوسیستم وردپرس منبع باز این است که همیشه گزینه های دیگری وجود دارد.

اگر از یک پلاگین محبوب استفاده می کنید ، احتمال قطع شدن آن وجود ندارد. اگر چنین باشد ، شخص دیگری احتمالاً آن را چنگ می زند و به توسعه خود ادامه می دهد. این قدرت منبع باز است . وردپرس نیز از همین طریق بوجود آمده است (سیستم عامل قبلی b2 / cafelog نامیده می شد).

تا زمانی که افزونه هایی با سابقه خوب و نویسندگان معتبر انتخاب کنید ، خوب خواهید شد.

تعداد مناسب افزونه – چه تعداد افزونه داشته باشیم بهتر است…

آیا می توانم با افزودن قطعه کد از افزونه ها خودداری کنم؟

مقالاتی در سراسر وب وجود دارد که به شما نشان می دهد: “چگونه XYZ را در وردپرس بدون پلاگین انجام دهیم” (مانند این مورد ).

هدف این مقاله ها دلسرد کردن استفاده از افزونه ها نیست بلکه نشان دادن نحوه یادگیری کد است. در اصل سه روش وجود دارد که می توانید قطعه کد را به سایت خود اضافه کنید. شما می توانید آنها را به فایل functions.php خود ، یک پلاگین مخصوص سایت اضافه کنید یا از یک افزونه برای افزودن قطعه کد سفارشی استفاده کنید .

صرف نظر از اینکه روشی را انتخاب کنید ، افزودن قطعه کد به وب سایت شما همان تأثیر افزونه مستقل را دارد.

اگر قطعه های کد مشابه پلاگین را نصب کنید ، در اصل شما بدون نصب پلاگین در حال اجرا هستید. نکته منفی این است که برای آن کد هیچ به روزرسانی افزونه یا اصلاح امنیتی دریافت نخواهید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به راهنمای ما در مورد پلاگین وردپرس در مقابل فایل functions.php مراجعه کنید که کدامیک بهتر است.

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنید؟ چند افزونه وردپرس بسیار زیاد است؟

برای راه اندازی وب سایت و رونق کسب و کار خود باید به تعداد لازم افزونه وردپرس نصب کنید.

به طور متوسط ​​داشتن حداقل 20 تا 30 افزونه برای یک وب سایت تجاری بسیار معمول است.

اگر از وردپرس استفاده می کنید تا کاملاً پتانسیل داشته باشد و بسیاری از ویژگی های پیشرفته را داشته باشید ، این تعداد به راحتی می تواند به 50+ برسد.

به عنوان مثال ، در اینجا تعداد افزونه های فعال در وب سایت های ما وجود دارد:

  • WPBeginner – 62 افزونه فعال
  • OptinMonster – 67 پلاگین فعال
  • WPForms – 54 افزونه فعال
  • MonsterInsights – 68 افزونه فعال
  • وبلاگ سید بلخی – 42 افزونه فعال
  • RafflePress – 17 پلاگین فعال
  • WP Mail SMTP – 39 افزونه فعال

تعداد مناسب افزونه – چه تعداد افزونه داشته باشیم بهتر است…

این تعداد باید مشخص کند که تعداد افزونه ها نیستند که وب سایت شما را کند می کنند.

با تعداد زیادی افزونه خوب خواهید بود ، به شرطی که از افزونه های با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای کدگذاری وردپرس استفاده کنید.

در اینجا نتیجه عملکرد وب سایت ما از طریق Pingdom وجود دارد.

 

(برای دانلود افزونه ی پردپس به سایت میزبان داده ی پردیس مراجعه کنید)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا