سیستم مدیریت محتوامیزبانی وبوردپرس

افزایش حجم بارگزاری فایل در وردپرس

افزایش حجم بارگزاری فایل در وردپرس. وردپرس یک نیروگاه با تعداد زیادی مضمون و افزونه است که به شما امکان می دهد هر نوع وب سایتی را ایجاد کنید. از تجارت الکترونیکی گرفته تا یک وبلاگ ساده ، وردپرس شما را تحت پوشش قرار داده است. با این حال ، هنگام انتخاب  میزبانی وب برای وردپرس ، در وهله اول باید عملکرد ، امنیت و پشتیبانی را در نظر بگیرید.

اگر در حال ساخت یک وب سایت وردپرس هستید که میزبان نمونه کارهایی با پرونده های تصویری بزرگ یا یک سایت میزبان ویدئو با اندازه پرونده تک رسانه ای است که به GB بر می گردد ، در این صورت ممکن است با عدم امکان بارگذاری پرونده های رسانه ای بزرگتر از 25 مگابایت مواجه شوید (در بیشتر موارد )

به نظر می رسد خطای 500 سرور داخلی همیشه به صورت نابهنگام ترین شکل بروز می کند و کاربران ناگهان به سراغ یافتن چگونگی دسترسی به وب سایت وردپرس می روند.

به طور پیش فرض ، بسته به تنظیمات ارائه دهنده میزبانی وب شما ، حداکثر اندازه بارگذاری در وردپرس از 2 مگابایت تا 150 مگابایت است.

برای بررسی حداکثر میزان بارگذاری فعلی در سایت وردپرس خود ، به WP Admin → Media → Add New بروید . حداکثر اندازه بارگذاری فعلی را در پایین مشاهده خواهید کرد همانطور که در تصویر نشان داده شده است.

افزایش حجم بارگزاری فایل (رفع محدودیت آپلود فایل) در وردپرس

اگر حداکثر حداکثر اندازه بارگذاری فعلی تقاضای شما را برآورده می کند ، می توانید آن را همانطور که هست بگذارید. با این حال ، اگر آن را خسته نکنید ، روش های زیادی وجود دارد که می توانید حداکثر اندازه بارگذاری را در وردپرس افزایش دهید. من قصد دارم روش های زیر را در این آموزش برجسته کنم.

فهرست مطالب
  1. پرونده .htaccess را به روز کنید
  2. ویرایش پرونده Functions.php
  3. php.ini گزینه
  4. اندازه بارگذاری را در چند سایت افزایش دهید
  5. پرونده wp-config.php
  6. روش پلاگین
  7. با ارائه دهنده میزبانی تماس بگیرید

توجه:  این راهنما برای ارائه کلیه راه حلهای ممکن نوشته شده است. با این حال ، برخی ممکن است روی اکثر میزبانهای وب کار نکنند. در این حالت ، بهترین راه حل تماس با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود است.

1. پرونده .htaccess را به روز کنید

اگر وب سرور شما از Apache استفاده می کند و PHP به عنوان یک ماژول Apache تنظیم شده است ، پس می توانید چند خط کد در پرونده .htaccess وردپرس خود اضافه کنید تا حداکثر اندازه بارگذاری در وردپرس را افزایش دهید.

برای دسترسی به پرونده .htaccess خود ، از طریق FTP سرویس گیرنده به سرور خود متصل شوید و به پوشه ای که وردپرس در آن نصب شده است بروید. پرونده htaccess را در یک ویرایشگر کد یا Notepad باز کرده و خطوط زیر را اضافه کنید.

php_value upload_max_filesize 64M

php_value post_max_size 128M

php_value memory_limit 256M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

این حداکثر اندازه بارگذاری را در مگابایت تعریف می کند. اعداد را طبق نیاز خود جایگزین کنید. حداکثر زمان اجرا و حداکثر زمان ورود به ثانیه است. زمان اجرا محدودیت زمانی را که برای یک اسکریپت صرف می شود تعریف می کند. شماره ای را انتخاب کنید که برای سایت شما مناسب باشد.

2. پرونده Functions.php را ویرایش کنید

در برخی موارد ، ممکن است نتوانید به پرونده .htaccess خود دسترسی پیدا کنید و یا با خیال راحت تری پرونده های قالب وردپرس را ویرایش می کنید.

با افزودن خطوط کد زیر در فایل functions.php از طرح زمینه ، می توانید به راحتی محدودیت های اندازه را افزایش دهید.

با این حال ، به یاد داشته باشید که اگر موضوع را تغییر دهید ، حداکثر اندازه بارگذاری به مقادیر پیش فرض خود باز می گردد تا زمانی که فایل function.php موضوع جدید را ویرایش کنید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

3. گزینه php.ini

این یک فایل پیش فرض است که برای پیکربندی هر برنامه ای که با PHP اجرا می شود استفاده می شود. این پرونده شامل پارامترهای مورد نیاز برای وقفه پرونده ، اندازه بارگذاری و محدودیت منابع است. با استفاده از SSH یا FTP به فهرست ریشه وردپرس خود دسترسی پیدا کنید و به دنبال یک فایل php.ini باشید. در بعضی موارد ، این پرونده برای سایر موارد قابل مشاهده نیست ، در عوض ایجاد یک فایل جدید است.

هر ویرایشگر متن را باز کنید و یک پرونده جدید ایجاد کنید. کد زیر را کپی کرده و به عنوان php.ini ذخیره کنید

upload_max_filesize = 25M
post_max_size = 13M
memory_limit = 15M

افزایش حجم بارگزاری فایل (رفع محدودیت آپلود فایل) در وردپرس

اکنون ، آن فایل php.ini را با استفاده از SSH یا FTP در داخل همان پوشه اصلی بارگذاری کنید.

4. افزایش اندازه بارگذاری در چند سایت

اگر از چند سایت وردپرس استفاده می کنید ، می توانید از طریق تنظیمات ، اندازه بارگذاری را افزایش دهید. این افزایش به تنظیمات سرور شما بستگی دارد. اگر سرور شما روی 20 مگابایت تنظیم شده باشد ، نمی توانید اندازه بارگذاری وردپرس را به 25 مگابایت افزایش دهید. با این حال ، اگر سرور شما روی 20 مگابایت تنظیم شده باشد ، تنظیمات شبکه شما روی 15 مگابایت تنظیم شده است ، می توانید با افزایش اندازه بارگذاری به 20 مگابایت ، مشکل را برطرف کنید.

افزایش حجم بارگزاری فایل (رفع محدودیت آپلود فایل) در وردپرس

5. wp-config.php پرونده

روش دیگر برای افزایش اندازه بارگذاری در وردپرس ، تعریف پارامتر اندازه در پرونده wp-config.php است. برای انجام این کار ، با استفاده از SSH یا FTP به فهرست ریشه وردپرس خود دسترسی پیدا کنید و یک فایل wp-config.php را پیدا کنید.

افزایش حجم بارگزاری فایل (رفع محدودیت آپلود فایل) در وردپرس

پرونده را در هر ویرایشگر متن باز کرده و کد زیر را اضافه کنید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '20M' );
@ini_set( 'post_max_size', '13M');
@ini_set( 'memory_limit', '15M' );

تغییرات خود را ذخیره کنید و باید اندازه بارگذاری پرونده شما را افزایش دهد.

6. روش پلاگین

همه طرفداران نوشتن کد یا دسترسی به پرونده های ریشه با استفاده از SSH یا FTP نیستند. برای آن شرایط ، این افزونه مفید است و خوشبختانه یک افزونه وردپرس برای افزایش اندازه بارگذاری وردپرس در دسترس است. افزونه ای که ما از آن استفاده خواهیم کرد افزونه  افزایش حداکثر بارگذاری Filesize است.

برو به وردپرس شما داشبورد → پلاگین → اضافه کردن جدید ، جستجو ” افزایش حداکثر اندازه فایل آپلود ” و سپس فعال و نصب افزونه. پس از نصب ، به تنظیمات افزونه بروید و به سادگی مقدار اندازه بارگذاری را وارد کنید.

افزایش حجم بارگزاری فایل (رفع محدودیت آپلود فایل) در وردپرس

با کلیک بر روی  ذخیره تغییرات فشار دهید تا درخواست اندازه آپلود جدید.

افزایش حجم بارگزاری فایل در وردپرس

نتیجه

وردپرس CMS همه کاره است. همیشه راهی برای انجام کاری وجود دارد. اگر قادر به یافتن پاسخی برای هر یک از مسائل مربوط به وردپرس نیستید ، همیشه می توانید همیشه در حال کمک به  جامعه وردپرس باشید . من همچنین بخشی از آن جامعه عالی هستم ، بنابراین همیشه می توانید با من تماس بگیرید.

(برای دانلود افزونه ی وردپرس به سایت میزبان داده پردیس مراجعه کنید)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا