سایر موضوعاتسیستم مدیریت محتواوردپرس

نحوه ترجمه فروشگاه ووکامرس خود

نحوه ترجمه فروشگاه ووکامرس خود. آیا تا به حال به ترجمه فروشگاه ووکامرس خود به زبانهای دیگر فکر کرده اید؟

اغلب صاحبان فروشگاه های جدید فکر می کنند که برای هر زبان به وب سایت جداگانه ای نیاز دارند. این درست نیست شما می توانید فروشگاه WooCommerce موجود خود را به چندین زبان ترجمه کنید.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه فروشگاه WooCommerce خود را با استفاده از دو روش مختلف ترجمه کنید.

چرا فروشگاه ووکامرس خود را ترجمه کنید؟

طبق یک مطالعه اخیر ، 75٪ از مشتریان ترجیح می دهند محصولات را به زبان مادری خود خریداری کنند.

مشاهده اطلاعات محصول به زبان محلی خود به مشتریان در تصمیم گیری سریعتر کمک می کند. این امر همچنین تجربه بهتری از مشتری ایجاد می کند که منجر به فروش بیشتر می شود.

ترجمه فروشگاه آنلاین خود به چندین زبان به ویژه در سناریوهای زیر بسیار مفید است:

  • شما در سطح بین المللی حمل می کنید و اکثر مشتریان شما به زبان های دیگر صحبت می کنند.
  • شما محصولات دیجیتال می فروشید که به چند زبان موجود است.
  • شما مخاطبان چندین کشور و منطقه را هدف قرار داده اید که انگلیسی زبان بومی نیست.

بهترین روش ترجمه فروشگاه WooCommerce با استفاده از یک افزونه چند زبانه وردپرس است .

ما قصد داریم دو افزونه مختلف وردپرس را به اشتراک بگذاریم که می توانند کار را به خوبی انجام دهند. برای رفتن مستقیم به روشی که می خواهید استفاده کنید می توانید از پیوندهای سریع زیر استفاده کنید.

  • فروشگاه ووکامرس خود را با استفاده از TranslatePress ترجمه کنید
  • فروشگاه WooCommerce خود را با استفاده از WPML ترجمه کنید

روش شماره 1: استفاده از TranslatePress برای ترجمه فروشگاه WooCommerce

TranslatePress است بهترین افزونه ی ترجمه برای وردپرس . به شما امکان می دهد متن را در سایت خود از طریق یک رابط نقطه و کلیک به راحتی ترجمه کنید.

ابتدا باید افزونه TranslatePress را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید .

توجه: برای ترجمه سایت خود به 1 زبان دیگر می توانید از نسخه رایگان TranslatePress استفاده کنید. برای زبانهای نامحدود ، به نسخه Pro TranslatePress نیاز دارید.

پس از فعال سازی ، باید افزونه Extra Languages ​​را برای TranslatePress نصب و فعال کنید. به سادگی این مورد را از حساب TranslatePress بارگیری کنید.

پس از فعال کردن افزونه Extra Languages ​​، به مدیر تنظیمات »TranslatePress در مدیر وردپرس خود بروید. در اینجا ، برای وارد کردن کلید مجوز خود ، باید روی برگه مجوز کلیک کنید.

کلید مجوز خود را در قسمت حساب خود در وب سایت TranslatePress پیدا خواهید کرد. نگران نباشید ، آن را کپی کرده و در جعبه جایگذاری کنید و سپس بر روی دکمه فعال سازی مجوز کلیک کنید.

بعد ، روی تب General کلیک کنید. در اینجا ، باید بررسی کنید که زبان پیش فرض شما به درستی تنظیم شده است. شما همچنین باید زبان (های) اضافی را برای استفاده برای فروشگاه خود انتخاب کنید.

برای افزودن یک زبان ، آن را از لیست کشویی انتخاب کرده و سپس روی دکمه افزودن در کنار آن کلیک کنید.

پیش بروید و این فرایند را برای همه زبانهایی که می خواهید برای فروشگاه خود استفاده کنید تکرار کنید.

همچنین می توانید تنظیمات دیگر را در اینجا سفارشی کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید نحوه نمایش انتخابگر زبان در سایت خود را انتخاب کنید. چندین گزینه مختلف برای انتخاب وجود دارد.

پس از انجام تغییرات ، بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه کلیک کنید.

اکنون که تنظیمات اصلی را پیکربندی کرده اید ، بیایید ترجمه فروشگاه خود را شروع کنیم. برای راه اندازی ویرایشگر ترجمه ، کافیست روی برگه Translate سایت در بالا کلیک کنید.

ویرایشگر ترجمه در TranslatePress ، پیش نمایش مستقیمی از وب سایت شما در سمت راست و صفحه ترجمه در ستون سمت چپ را نشان می دهد.

بروید و روی هر پیوندی اینجا کلیک کنید تا به صفحات مختلف سایت خود بروید. در پانل پیش نمایش ، می توانید ماوس خود را به متن مورد نظر برای ترجمه برسانید و سپس بر روی نماد Blue pencil کلیک کنید تا ویرایش شود.

سپس صفحه ترجمه را در سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد. به سادگی می توانید ترجمه ها را برای آن متن تایپ کنید. این کار را می توانید برای هر زبان یا زبانهای سایت خود انجام دهید.

پس از پایان کار ، فراموش نکنید که بر روی دکمه “ذخیره ترجمه” در بالای صفحه کلیک کنید.

نحوه ترجمه فروشگاه ووکامرس خود

پس از آن ، پیش بروید و برای دیدن محصول ترجمه شده خود به وب سایت خود مراجعه کنید. کافی است بر روی switcher language کلیک کرده و آن را به زبان مورد نظر خود تغییر دهید.

متنی که به طور خودکار توسط وردپرس و پلاگین های شما ایجاد می شود باید به طور خودکار ترجمه شود.

توجه: در صورت تمایل می توانید ترجمه خود را برای این متن ایجاد کنید. متن ایجاد شده توسط وردپرس یا پلاگین ها با یک نماد مداد سبز در ویرایشگر ترجمه TranslatePress نشان داده می شود.

شما می توانید بقیه صفحه محصول WooCommerce و متن سایت خود را در ویرایشگر ترجمه ترجمه کنید.

نکته: همچنین می توانید وب سایت خود را با استفاده از TranslatePress و Google Translate به صورت خودکار ترجمه کنید. برای انجام این کار ، باید یک حساب Google Cloud ایجاد کنید و یک کلید API تنظیم کنید.

برای تنظیم ترجمه های خودکار ، به صفحه تنظیمات »TranslatePress» به صفحه ترجمه خودکار بروید. باید “برای فعال کردن ترجمه خودکار” بله را انتخاب کنید و سپس کلید Google API خود را پر کنید.

اگر نمی خواهید مراحل ایجاد یک کلید API را طی کنید ، می توانید از Google Translate دستی استفاده کنید. برای این کار ، کافی است بخشهایی از متن را در Google Translate کپی کرده و سپس ترجمه را در ویرایشگر ترجمه جایگذاری کنید.

برای راهنمایی بیشتر در استفاده از TranslatePress ، مقاله ما در مورد ترجمه سایت وردپرس خود را با TranslatePress بررسی کنید .

 

نحوه ترجمه فروشگاه ووکامرس خود

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا