آموزش سی پنلسیستم مدیریت محتوا

رمزگذاری و حذف گواهی SSL / TLS با cPanel

رمزگذاری و حذف گواهی SSL / TLS با cPanel . برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ بر پایه SSL 3.0 ارائه شد و در نهایت جایگزین SSL شد. البته TLS این امکان را ارائه می­داد که در صورت نیاز، کانکشن کاربر از TLS 1.0 به SSL 3.0 دانگرید شود. در حال حاضر اکثر مرورگرها از TLS ورژن 1.0 به صورت پیش‌­فرض پشتیبانی می‌کنند. همچنین از SSL می ­توان جهت ایمن‌سازی پروتکل‌های دیگر مانند FTP و  SMTP استفاده کرد.

SSL و TLS یک ارتباط امن،‌ دو طرفه و تونل مانند میان دو نقطه که در حال انتقال اطلاعات هستند برقرار می‌کنند. معمولا برای انتقال اطلاعات از بستر HTTP استفاده می­‌شود ولی وقتی این ارتباط توسط SSL/TLS امن شود، پروتکل انتقال اطلاعات HTTPS خواهد شد.

هر دو ورژن ۲SSL و ۳SSL توسط IETF به دلیل وجود نقص­های امنیتی منسوخ اعلام شده­ اند. همچنین اکثر مرورگرهای امروزی در زمان مواجهه با وب سروری که از این دو نسخه SSL استفاده می­کنند،‌ تجربه کاربری ضعیفی را برای بازدیدکنندگان رقم می­زنند. مثلا ممکن است بازدید کننده خطای HTTPS را در URL مشاهده کند و یا مرورگر خطای امنیتی نمایش دهد. به همین دلیل توصیه می­‌شود که تمامی سرورها حتما از TLS استفاده کنند.

روش کار

اجازه دهید گواهی SSL / TLS رایگان رمزگذاری کنیم به مدت سه ماه معتبر است و باید به طور منظم دوباره صادر شود. در هر سه زمان معتبر می توانید آن را تمدید کنید. برای صدور مجدد گواهی ، cPanel خود را وارد کنید و به Let’s Encrypt بروید:

رمزگذاری و حذف گواهی SSL / TLS با cPanel

برای تمدید گواهی ، روی دکمه نصب مجدد کلیک کنید.

رمزگذاری و حذف گواهی SSL / TLS با cPanel

برای حذف گواهی ، روی گزینه حذف کلیک کنید. اگر می خواهید همه جزئیات مربوط به گواهینامه خود را بدست آورید ، روی View کلیک کنید.

رمزگذاری و حذف گواهی SSL / TLS با cPanel 

 

 

(جهت خرید دامین و هاست وردپرسی به سایت میزبان داده ی پردیس مراجعه کنید)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا