کامپیوتر / نرم افزاروب / اینترنت

چگونه گوگل را برای کودکان خود امن‌تر سازیم

یاد بگیرید چطور از گوگل کنترل والد استفاده کنید

چگونه گوگل را برای کودکان خود امن‌تر سازیم. کودکان می خواهند همه چیز را بدانند –  آنها گوگل را می‌شناسند اما گاهی اوقات می‌توانند یک “حرکت اشتباه” در گوگل داشته باشند و در بخش تاریک از اینترنت که نباید باشند، کار خود را به پایان برسانند. خوشبختانه، گوگل از برخی ویژگی‌های کنترل والدین برخوردار است که والدین می‌توانند حداقل به کاهش حجم محتوای نامناسب که در نتایج جستجو منتهی می‌شوند، کمک کنند.

بیایید نگاهی به برخی از کنترل‌های والدین گوگل بیندازیم که شما می‌توانید به کمک آن کودکان کنجکاو خود را از پایان دادن به سمت نادرست شیار دور نگه دارید:

Google SafeSearch چیست؟

Google SafeSearch یکی از گزینه های اصلی کنترل والدین است که برای کمک به والدین در نتایج جستجوی پلیس ارائه شده است. جستجوی ایمن به فیلتر کردن محتوای صریح و روشن از نتایج جستجو کمک می کند. این ماده عمدتا برای هدف قرار دادن مطالب صریح جنسی (تصاویر و فیلم ها) و نه محتوای خشن طراحی شده است.

چگونه Google SafeSearch را فعال کنیم

برای روشن کردن Google SafeSearch ، به http://www.google.com/preferences مراجعه کنید

  1. از صفحه تنظیمات برگزیده “تنظیمات جستجو” ، در کادر با برچسب ” فیلتر کردن نتایج صریح ” علامت بزنید.
  2. برای قفل کردن این تنظیمات تا فرزندتان نتواند آن را تغییر دهد ، روی پیوند ” قفل جستجوی ایمن ” کلیک کنید. اگر قبلاً به حساب Google خود وارد نشده اید ، برای قفل کردن SafeSearch در موقعیت “روشن” باید این کار را انجام دهید.

اگر بیش از یک مرورگر وب در سیستم خود داشته باشید، باید فرآیند قفل SafeSearch بالای هر یک از مرورگرها را اجرا کنید. همچنین، اگر شما بیش از یک پروفایل در کامپیوتر خود داشته باشید (به عنوان مثال، کودک شما یک حساب کاربری جداگانه دارد تا وارد یک کامپیوتر مشترک شود)پس باید مرورگر را از درون مجموعه تنظیمات کودک قفل کنید. کوکی‌ها را باید برای این ویژگی بکار برد.

 

هنگامی که SafeSearch را با موفقیت روشن یا خاموش کردید ، یک پیام تأیید در مرورگر خود دریافت خواهید کرد.

اگر می خواهید وضعیت SafeSearch را بررسی کنید تا ببینید آیا فرزند شما به نوعی آن را غیرفعال کرده است ، به بالای صفحه نتایج جستجو در Google نگاه کنید ، باید پیامی را در بالای صفحه مشاهده کنید که می گوید SafeSearch قفل شده است.

هیچ تضمینی وجود ندارد که SafeSearch تمام محتوای بد را مسدود کند ، اما حداقل بهتر از روشن نبودن آن است. همچنین هیچ مانعی وجود ندارد که کودک شما از موتور جستجوی متفاوت برای یافتن محتوای بد استفاده کند. سایر موتورهای جستجو مانند یاهو ، ویژگی های SafeSearch خاص خود را دارند که می توانید آنها را نیز فعال کنید. صفحات پشتیبانی آنها را برای کسب اطلاعات در مورد پیشنهادات کنترل والدینشان بررسی کنید.

چگونه گوگل را برای کودکان خود امن‌تر سازیم

جستجوی ایمن را در دستگاه های تلفن همراه فعال کنید

علاوه بر رایانه ، احتمالاً می خواهید SafeSearch را در هر دستگاه موبایلی که فرزندتان به طور منظم از آن استفاده می کند ، مانند تلفن هوشمند ، iPod touch یا رایانه لوحی خود ، نیز فعال کنید . برای راهنمایی در مورد چگونگی فعال کردن SafeSearch در انواع دستگاه های تلفن همراه ، به صفحه پشتیبانی SafeSearch Mobile Google مراجعه کنید .

همانطور که همه ما می دانیم ، بچه ها بچه می شوند و سعی می کنند مرزهای خود را آزمایش کنند. ما یک سد راه گذاشتیم و آنها دور آن را می چرخانند. این یک بازی دائمی موش و گربه است و همیشه برخی از درهای اینترنت وجود دارد که ما به عنوان والدین فراموش می کنیم قفل آنها را قفل کنیم ، و این همان دردی است که بچه ها از آن عبور می کنند ، اما ما بهترین کار ممکن را انجام می دهیم.

(جهت خردید دامین و هاست وردپرسی به سایت میزبان داده ی پردیس مراجعه کنید)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا