کامپیوتر / نرم افزار

راهنمای عیب‌یابی برای تنظیمات در ویندوز ۱۰

راهنمای عیب‌یابی برای تنظیمات در ویندوز ۱۰. وقتی تنظیمات ویندوز 10 کار نمی کند ، ممکن است به یکی از چندین روش مختلف نشان داده شود:

 • تنظیمات باز نمی شوند
 • تنظیمات پس از باز کردن کار نمی کنند.
 • با کلیک بر روی نماد تنظیمات ، به جای تنظیمات ، برنامه Store باز می شود.

این مشکل اغلب پس از به روزرسانی ویندوز رخ می دهد .

این مشکل فقط در ویندوز 10 اعمال می شود.

دلیل کار نکردن تنظیمات ویندوز

اگر ویندوز 10 شما اخیراً به روز شده است ، یک اشکال به روزرسانی ، پرونده های سیستم خراب یا پرونده های حساب کاربر خراب می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

چگونه تنظیمات ویندوز 10 را فعال کنیم

اگر با مشکل کار نکردن تنظیمات ویندوز خود روبرو هستید ، نکاتی وجود دارد که می توانید امتحان کنید و باعث زنده شدن آنها می شود.

 1. قبل از انجام کار دیگری ، رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید . این مرحله اغلب خطاهای موجود در سیستم عامل را اصلاح می کند .

 2. روشهای مختلفی را برای باز کردن  Settings امتحان کنید . ابتدا Start Menu را در قسمت پایین سمت چپ صفحه انتخاب کرده و Settingsرا انتخاب کنید و برنامه تنظیمات باید باز شود. اگر این کار نکرد ، روی Start Menu کلیک راست کرده و Settings را از فهرست انتخاب کنید .

  میانبر صفحه کلید برای برنامه Settings – Win+I است .

   Action Center icon را انتخاب کنید بر روی نوار وظیفه و انتخاب All Settings در پایین از           Action Center.

  اگر هر یک از این روش ها کار می کند ، در تنظیمات Windows ، Update & Security > عیب یابی را انتخاب کنید . با هر یک از مشکلات ذکر شده که با مشکلی که شما روبرو هستید ادامه دهید.

  اگر هیچ یک از این روش ها جواب نداد ، راه حل های زیر را امتحان کنید.

 3. برای اسکن فایلهای سیستم گمشده یا خراب ، بررسی فایل سیستم را به عنوان سرپرست انجام دهید. در خط فرمان ، sfc/scannow را اجرا کنید . پس از اتمام بررسی پرونده سیستم ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کرده و بررسی کنید آیا تنظیمات کار می کند یا خیر.

 4. Windows Update Troubleshooter را بارگیری و اجرا کنید. بعد از اجرای این ابزار ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید تنظیمات اکنون به درستی کار می کند یا خیر.

 1. برنامه تنظیمات را دوباره نصب کنید . Command Prompt را باز کنید و سپس اجرا کنید:

  Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml"}
  

  هنگامی که از این روش استفاده می کنید ، در واقع دوباره برنامه های Windows 10 را دوباره ثبت نام و نصب می کنید.

  ویندوز را دوباره راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا برنامه تنظیمات کار می کند یا خیر.

 2. با استفاده از اطلاعات ورود کاربر دیگر به رایانه وارد شوید. اطمینان حاصل کنید که کاربر از حقوق مدیر برخوردار است. اگر آن حساب با مشکلی مواجه نشد ، یک حساب جدید برای خود ایجاد کنید و حساب اصلی خود را حذف کنید.

  برای ایجاد حساب جدید ، روی جستجو کلیک کنید و cmd را تایپ کنید . روی Command Prompt کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب کنید . در خط فرمان ، new user newusername newpassword / add را تایپ کنید . (به جای newusername و newuserpassword با نام کاربری و رمز عبور واقعی شما قصد.)

  بعد ، دستور زیر را تایپ کنید تا کاربر جدید را به عنوان مدیر درآورید : net localgroup administrator Admin / add . سپس ، از حساب فعال خارج شوید و وارد حساب جدید شوید.

 3. به عنوان آخرین چاره ، شاید لازم باشد ویندوز 10 را دوباره نصب کنید .

  این روش همه موارد را در هارد دیسک شما پاک می کند و نسخه جدیدی از ویندوز را نصب می کند. فقط اگر می دانید هارد دیسک شما به درستی کار می کند و تمام نکات مربوط به عیب یابی بالا را به اتمام رسانده اید ، از این گزینه استفاده کنید.

 4. اگر بعد از همه اینها هنوز مشکلی دارید ، برای رفع مشکل رایانه خود با یک متخصص مشورت کنید .

  راهنمای عیب‌یابی برای تنظیمات در ویندوز ۱۰
(جهت خرید دامین و هاست وردپرسی به سایت میزبان داده پردیس مراجه کنید)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا