سیستم مدیریت محتواوردپرس

cPanel – بررسی اجمالی

cPanel یک پنل کنترل مدیریت میزبانی مبتنی بر Linux است. این برای مدیریت وب سایت و سیستم کار باطن سرور شما استفاده می شود. این رابط کاربری گرافیکی برای اکثر کارهایی که ما در سرور وب سایت انجام می دهیم فراهم می کند ، به عنوان مثال ، بارگذاری فایل ها ، ایجاد ایمیل ، تنظیم cron jobs ، مدیریت پایگاه داده و غیره…

 

کاربران cPanel

cPanel توسط سرور بر روی سیستم لینوکس نصب شده است. با کمک سرور نرم افزار cPanel ، یک مدیر می تواند سرورهای خصوصی مجازی ایجاد کند یا می تواند کل سرور را برای محیط میزبانی مشترک اختصاص دهد. میزبانی مشترک cPanel دارای سه نوع سطح کاربر است.

سرور سرور – این کاربر کاربر اصلی یک سرور لینوکس cPanel است و از همه مجوزهای سرور برخوردار است. سرور مدیر می تواند هر حسابی را از سرور cPanel ایجاد ، اصلاح یا حذف کند. سرور سرور به cPanel WHM (Web Host Manger) دسترسی دارد که می توان آن را به عنوان باطن cPanel درک کرد.

حساب های نمایندگی فروش – این کاربر توسط سرور سرور ایجاد می شود و مدیر سرور می تواند نوع مجوزهایی را به حساب های فروشنده اختصاص دهد. یک حساب Reseller بیشتر می تواند حساب های کاربری ایجاد کند و به همه آن حساب هایی که ایجاد کرده اند دسترسی دارد. یک حساب فروشنده به حسابهای کاربری که توسط حسابهای نمایندگی دیگر ایجاد شده دسترسی ندارد. آنها همچنین با مجوز محدود به WHM دسترسی دارند.

حساب کاربری – این حساب های کاربری عادی است ، به هر کاربری که برای یک میزبانی وب از یک شرکت مشترک می شود ، این نوع حساب داده می شود. آنها به مدیر میزبان وب دسترسی ندارند. حساب کاربری می تواند با توجه به برنامه هایی که از ارائه دهنده میزبانی وب خریداری کرده اند ، میزبان یک یا چند وب سایت باشد.

چرا cPanel

cPanel دارای ویژگی های بسیاری است که توسط سایر پنل های مدیریت میزبانی وب ارائه نشده است. این گرافیکی است ، بنابراین ، کاربران غیر فنی نیز می توانند کاملاً از آن استفاده کنند. cPanel به اندازه صفحه نمایش پاسخگو است ، بنابراین می تواند در تلفن همراه و رایانه لوحی استفاده شود. به طور خودکار اندازه صفحه دستگاه را تطبیق می دهد.

استفاده و پیکربندی cPanel بسیار آسان است. این به طور خودکار تمام تنظیمات پیشرفته را برای میزبانی وب تنظیم می کند. یک کاربر به سختی نیاز به رفتن به خط فرمان برای پیکربندی تنظیمات دارد ، زیرا در حال حاضر تمام ویژگی های داخلی را دارد.

مزایای

cPanel مزایای زیر را ارائه می دهد –

  • میزبانی وب سایت با استفاده از cPanel بسیار آسان است.
  • چند ساله است و در بسیاری از زبانها در دسترس است.
  • پاسخگو است و با هر اندازه صفحه سازگار است ، همچنین می توان از آن در تلفن همراه و تبلت نیز به طور مثر استفاده کرد.
  • cPanel دارای File Manager داخلی است که به شما در مدیریت پرونده های شما بدون دردسرهای FTP کمک می کند.
  • cPanel دارای یک نرم افزار پست الکترونیکی وب است که به ارسال و دریافت ایمیل از طریق سرویس گیرنده پست الکترونیکی آنلاین کمک می کند.
  • در چند مرحله به راحتی می توانید از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر وب سایت شما با خطایی روبرو شده باشد ، این امر به شما کمک می کند نسخه پشتیبان خود را بازیابی کنید.
  • به راحتی می توانید پایگاه داده های وب سایت خود را مدیریت کنید ، زیرا cPanel دارای phpMyAdmin یکپارچه است که به مدیریت مستقیم پایگاه داده کمک می کند.

معایب

cPanel هیچ نقص قابل توجهی ندارد ، اما در اینجا چند مورد از معایب قابل توجه آن وجود دارد –

  • cPanel یک نرم افزار تجاری است و برای دریافت این مبلغ باید هزینه کنید.
  • cPanel فقط برای وب سایت های کوچک و متوسط ​​در نظر گرفته شده است. ایجاد یک وب سایت بزرگ با استفاده از cPanel توصیه نمی شود.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا