سیستم مدیریت محتواوردپرس

آموزش گزینه های منو داشبورد

آموزش گزینه های منو داشبورد. پایین سمت چپ داشبورد و در هر صفحه منوی اصلی ناوبری مدیر خود را مشاهده خواهید کرد. اینجاست که تمام گزینه های به روزرسانی و پیکربندی سایت خود را پیدا خواهید کرد.

با حرکت دادن مکان نما خود بر روی هر یک از گزینه های اصلی فهرست، منوی \”پرواز کردن\” را با گزینه های مختلف برای آن گزینه خاص منو نشان می دهد. پس از کلیک بر روی هر یک از گزینه های اصلی فهرست، آن فهرست خاص گسترش می یابد تا تمام گزینه های موجود در آن بخش (در صورت وجود) نشان داده شود.

آموزش گزینه های منو داشبورد

گزینه های اصلی منو و استفاده از آنها عبارتند از:

داشبورد
این صفحه اصلی صفحه اصلی \”صفحه اصلی\” شما را نشان می دهد. در سمت چپ بالای داشبورد شما آماری مختصر در تعداد پست ها، صفحات، دسته ها و برچسب های موجود در سایت خود و همچنین تعداد کامنت ها و نظرات تأیید شده مشاهده خواهید کرد. همچنین خلاصه ای از نظرات نظرات اسپم در حال حاضر وجود دارد.

نوشته ها
اینجاست که می توانید یک بلاگ پست جدید ایجاد کنید. همچنین می توانید دسته بندی ها و برچسب های پست خود را به روز کنید.رسانه ها
اینجاست که تمام تصاویر، اسناد یا پرونده های آپلود شده شما ذخیره می شوند. می توانید در کتابخانه Media خود مرور کنید، همچنین پرونده ها را ویرایش و به روز کنید.صفحات
اینجاست که تمام صفحات خود را ایجاد و نگهداری می کنید.

ابزارها
در این بخش به شما امکان دسترسی به ابزارهای مختلف مختلفی همچون گزینه هایی برای واردات و صادرات داده ها به / از سایت وردپرس خود را می دهد. همچنین می توانید یک بررسی سایت سایت را انجام دهید که اطلاعات حساس در مورد پیکربندی وردپرس و سایر مواردی را که ممکن است به توجه شما نیاز داشته باشد نشان می دهد.

تنظیمات
اینجاست که سایت شما پیکربندی شده است. در میان چیزهای دیگر، به شما امکان می دهد نام سایت و نشانی اینترنتی خود را، جایی که پست های شما ظاهر می شود، پیکربندی کنید، آیا افراد می توانند ارسال پیام را ترک کنند یا خیر و بسیاری از تنظیمات دیگر. در اکثر اوقات، پس از راه اندازی سایت شما، نیازی به تغییر هیچ یک از تنظیمات این بخش نیست.

در پایین منوی پیوندی به نام منوی Collapse را مشاهده می کنید. با کلیک بر روی این، منو مخفی شده و به جای آن نمادهای آنها نمایش داده می شود. برای گسترش فهرست، دوباره روی نماد پیکان کوچک کلیک کنید.

بعضی وقت ها وقتی یک افزونه نصب می کنید، صفحات پیکربندی یا تنظیمات خاص خود را دارند. مکان اینها کاملاً به پلاگین فردی بستگی دارد اما بیشتر اوقات این صفحات یا در بخش Tools، بخش تنظیمات یا در یک بخش کاملاً جدید ظاهر می شوند.

 

 

 

(جهت خرید هاست وردپرسی و دامین به سایت میزبان داده پردیس مراجعه کنید)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا